Vaillant Kombi Servisi
Site Haritası

S.s.s

VAİLLANT KOMBİ SICAK SU VERMİYOR?

SICAK SU TALEBİNİ ALGILAMIYOR Yukarıdan aşağıya led göstergeli cihazlarda (VCK, VUW) musluk resmi olan led 2 yanmaz.
Dijital ekranlı cihazlarda (VUW, Turbotec) ekranda musluk resmi çıkmaz.
Soldan sağa 3 led göstergeli (kırmızı, sarı, yeşil) cihazlarda (VUW, Turbotec) yeşil led “yanıp-sönmez” (Sıcak su musluğu açıldığında yanıp-sönme özelliği vardır). Direk yanıyorsa bkz: aqua konfor özelliği aktiftir. 1 Aqua Tribün çok düşük su debilerinde elektromanyetik özelliği sayesinde Vaillant Kombi cihazının sıcak su talebi olduğunu algılamasını sağlar. Yeni nesil Vaillant kombi cihazlarında kullanılmaktadır. Fabrikasyon ömrü kullanıma bağlı olarak 4 ile 7 yıl arasında değişir. 2 Mekanik üç yollu vana iç takımında sorun olabilir

Vaillant kombi su akıtıyor neden?

Kombi su akıtma sorunları, su basıncı fazla olması, doldurma hataları ve bakımı yapılmamış kombi ve tesisat bağlantı arızalarından kaynaklanır. Yetkili kombi servisi olan firmamız tüm kombi arızaları konusunda her zaman her koşulda destek vermektedir.

Vaillant kombi ateşleme yapmıyor?

Atmotec/Turbotec kombi ateşleme yapmadığı zaman ekranda F28 arıza kodu belirmektedir.
Ecotec kombide F28 arıza kodu ateşleme sorunu demektir.
Ecovit kombide F28 hata kodu ateşleme problemidir.
Vck kombide 7.ışık yanıyorsa ateşleme sorunu var demektir.
Vuw Plus kombide F28 arıza kodu olduğunda ateşleme başarısızlığı demektir.
Vuw Pro kombide 7.ışık yanıyorsa ateşleme problemidir.

Vaillant kombim çalışıyor ama ısıtmıyor ?

Ekranda petek simgesinin belirmesi gerekir. Petek simgesi belirmesine rağmen yine de ısıtma durumu olmuyorsa eğer kombi su basıncına bakın. Basınç 1 barın altındaysa doldurma musluğuyla cihaza su basıp basıncı 1,5 bara çıkarın. Yine de sorun düzelmezse petek vanalarına bakın, vanaların açık olduğundan emin olun. Tüm kontrol ve uygulamalardan sonra yine de arıza durumu devam ederse eğer servis yardımı almanız gerekir. Arızanın net teşhis edilmesi için sorunu yerinde görmek gerekir.
Vaillant kombi sıcaksu açıldığnda petekler ısınıyor ?

Mesela sıcak su musluğunu açmadınız ama yinede petekler ısınıyor, böyle bir durum da elektronik kart kombiyi kendine çalıştırıp peteklerin ısınmasına sebep olabilir, aynı zaman da Ntc ısı hissedici Sensör cihazı kendi kendine çalıştırıp ihtiyaç yokken dahi yaz konumunda peteklerin ısınmasına neden olabilir. Benzer şekilde, konum anahtarı yazdan kışa geçmemizi sağlayan anahtar eğer kırılmış ya da deforme olmuş ise, biz petek konumundan, sıcak su konumuna geçiş yaptığımızı sandığımız kombi, aslında kış konumunda kalmış olabilir.
Kombi petektemizleme fiyatları?

Odanın büyüklüğüne göre, kullanılan ortamda sayısı belirlenerek yerleştirilen peteklerden verimli şekilde yararlanmak için belirli zamanlarda peteklerin bakımlarını yaptırıp, temizlenmesi gerekmektedir. Kış günlerinde sürekli olarak ısınmak için kullanmış olduğumuz peteklerde kirlenmeler sonucu oluşan tıkanıklıklar yüzünden ısıyı iletmeleri azalmaya başlar ve ortamda eskisi gibi ısınamamaya başlanılır.150tl kış kanpanyası vaillant kombi servisi.
Vaillant Kombi Servisi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret6630